Otázky a odpovědi

 1. Je možné zakoupit samostatně jen Talaromycin+ nebo Fytoprogesteron?

  Ne, tyto produkty je možné zakoupit pouze v sadě zde. Pokud se obáváte, že kvůli krátké luteální fázi vám bude zůstávat nevyužitý Fytoprogesteron, přečtěte si další otázky a odpovědi na ně. 

   

 2. Mám velmi krátkou luteální fázi, někdy od ovulace po menstruaci méně než 10 dní
  V případě krátké fáze od ovulace po menstruaci je větší riziko, že se případné oplodněné vajíčko nestihne uhnízdit v děložní výstelce a s menstruací jej tělo vyloučí. Příčinou krátké fáze bývá dlouhodobý stres a nízká hladina progesteronu. Užíváním přípravku NATUR ENDO Fytoprogesteron po ovulaci se hladina progesteronu v těle navyšuje. Během prvních 3 měsíců užívání se postupně bude luteální fáze prodlužovat. To, jak rychle vaše tělo bude na vyšší hladinu progesteronu reagovat, je individuální. Proto doporučujeme minimální délku užívání 3 měsíce. 
  Pokud vám během těchto 3 měsíců zbyde dohromady tolik tablet Fytoprogesteronu, kolik je potřeba na celý další měsíc, ozvěte se nám. 

 3. Mívám anovulační cykly, jak mám přípravky užívat?
  Pokud si měříte ovulaci např. pomocí Symptotermální metody a víte, že ovulaci v některých cyklech nemáte vůbec, vaše cykly jsou pravděpodobně dlouhé třeba kolem 40 dní. V takovém případě doporučujeme začít užívat NATUR ENDO Fytoprogesteron až 8 dní před obvykle očekávaným termínem menstruace. V uvedeném případě budete užívat fytoprogesteron od 33. dne cyklu do spuštění menstruace (nebo max. 14 dní). V dalším cyklu je vhodné stále ověřovat, zda se ovulace neobjeví dříve, než 33. den cyklu.

 4. Jak mám poznat, že u mě proběhla ovulace?
  Nejpřesnější a zároveň zcela neinvazivní je tzv. Symptotermální metoda (STM). Tato metoda využívá jevu, že po proběhlé ovulaci, se sníží tělesná teplota a změní se charakter děložního hlenu. Pravidelným sledováním teploty (měřit je možné v pochvě, ale i v ústech) a sledováním děložního hlenu u čípku se s velmi vysokou pravděpodobností potvrdí ovulace. Doporučujeme si o této metodě nastudovat více informací např. zde. Ovulaci můžou také potvrdit testy u lékaře, nebo ovulační testy z lékárny, které však nejsou příliš přesné. Navíc je třeba vzít v úvahu, že tělo velmi reaguje na stres a díky tomu může být ovulace posunutá na jiný než obvyklý den cyklu. 

 5. Co se stane, pokud budu užívat Fytoprogesteron před ovulací?
  Pokud se vám stane jednorázově, že začnete užívat NATUR ENDO Fytoprogesteron např. v polovině obvyklého cyklu (například 15. den), a následně zjistíte, že ovulace proběhla třeba o den, dva později, nestane se nic. Riziko je u dlouhodobého užívání fytoprogesteronu v první fázi cyklu (např. hned po skončení menstruace). V takovém případě po několika cyklech může dojít k úplnému zastavení ovulace a nebo k velmi nepravidelným cyklům. 

 6. Je lepší užívat jednu tobolku ráno a druhou večer, nebo obě zároveň?
  Látky obsažené jak v produktu NATUR ENDO Talaromycin+, tak v NATUR ENDO Fytoprogesteron, je lepší podávat rozděleně ráno a večer před jídlem. Pokud však víte, že např. večer vždy zapomínáte užívat, je lepší si vzít obě zároveň ráno. 

Dotazy jsou také shrnuty v tomto videu:

Pokud jste zde nenašla odpověď na svou otázku ohledně užívání přípravků NATUR ENDO, napište nám na gabriela.tuatti@seznam.cz